Jak vybrat kancelářskou židli

Zejména pro správné fungování našich zad je velmi důležité, na čem sedíme. Vyberte si kancelářskou židli, která bude pro vaše zádové svaly velmi kvalitní oporou po celý den.

Záleží na tom, jak často budete na kancelářské židli sedět. Pokud na ní budete každý den trávit celou pracovní dobu, vyberte si kvalitní židli s ergonomickými vlastnostmi. Abyste se vyhnuli nepříjemné strnulosti, pořiďte si raději kancelářskou židli vhodnou pro dynamické sezení se synchronní nebo asynchronní mechanikou. Ta může být současně designovým kouskem pro svůj interiér. Vzhled a materiál potahu židle pak vybírejte podle četnosti sezení. Pro občasné sezení vybírejte kancelářské židle se silným polstrováním. Pokud se na kancelářské židli bude střídat více uživatelů, zvolte si model s maximální nastavitelností všech jejích částí, aby se dala přizpůsobit každému zvlášť.

Kancelářská židle k počítači

Kancelářská židle k počítači má vždy svou maximální nosnost, která je na ní uvedená. Při výběru židle k PC se řiďte váhou osoby, která na ní bude sedět. Nosnost někdy dosahuje až 180 kg. Správně zvolená nosnost kancelářské židle předchází nesprávnému sezení. Rozměry židle by se měly odvíjet od tělesných proporcí budoucího uživatele. Záleží na výšce člověka, na délce nohou i trupu a šířce boků. Zjistěte si výšku a šířku židle i hloubku jejího sedáku. Snažte se, aby všechny její parametry byly nastavitelné a mohli jste židli přizpůsobit sobě.

Bílá kancelářská židle

V poslední době je velmi moderní bílá kancelářská židle. V interiéru vypadá opravdu skvěle. Důležitá je ergonomie a pohodlí. Nejpodstatnější ergonomickou částí je bederní opěrka. Tvar bederní opěrky může být naznačen také celkovým zakřivením opěradla a plasticky vytvarovaný pěnou nebo molitanem. Oceníte i nastavitelnou bederní opěrku, protože si můžete přizpůsobit její výšku a hloubku. To je důležité zejména pro osoby vyšší než 175 cm. Obvyklé umístění pevné bederní opěrky pro vyšší osoby není zrovna vyhovující.

 

Napsat komentář