Jak si vybrat nástěnné hodiny

Dobře vybrané nástěnné hodiny ozdobí interiér každé místnosti: ložnice, obývací pokoj, kuchyň, terasu.  Správný mechanismus – srdce vašeho domova. Na výběr máte elektronické hodiny nebo mechanické. Elektronické hodiny nemusí být do interiéru, vždy ty nejvhodnější, jsou ovšem jednodušší a přesnější. Mechanické hodiny jsou praktické a málokdy vás zklamou.  Chcete-li oživit obývací pokoj, zařízený v klasickém stylu, jsou hodiny s pěknou krajinou nebo klasické kyvadlové hodiny ideální volbou. Pro ložnici v empire stylu, dejte přednost hodinám s kovanými nebo řezbářskými ozdobnými vzory či figurálními prvky. V kuchyni se budou pěkně vyjímat hodiny se zátiším.  

Elegantní mechanické hodinky  

Kromě elegance mají potenciálně delší životnost a nemusí se měnit baterie. Mimochodem, trvanlivost baterie v elektronických hodinách závisí na spotřebě hodin. Čím je spotřeba nižší, tím déle bude baterie fungovat. V průměru kvalitní baterie vydrží déle než jeden rok. Hmotnost ručiček také ovlivňuje spotřebu baterie, čím jsou větší, tím více energie spotřebovávají. Proto se ruce hodin vyrábějí z lehkých materiálů: plast a hliník. Z čeho je vyroben ciferník? Číselník může být vyroben z kovu, keramiky, papíru, dřeva nebo lepenky. Mezi nejvíce odolné materiály patří samozřejmě kov, keramika a dřevo.   

Nástěnné hodiny – design

Nástěnné hodiny s kyvadlem  – pocta tradici.  Duch aristokracie a atmosféru staré Anglie přinášejí značky Hermle a Howard Miller.  Atmosféru našich babiček vytváří značka Kaiser a Schneider. Dobrá volba pro útulnou ložnici, obývací pokoj, školku, ideální pro venkovský dům.  Navíc jsou tyto hodiny vhodné i pro high-tech styl. Velikost hodin musí odpovídat velikosti místnosti, věnujte pozornost již existující výzdobě místnosti, pokud je interiér přeplněný dekorativními prvky, zvolte jednoduché hodiny.

Napsat komentář