Inteligentní domy myslí na vaše pohodlí a bezpečí

Před sto lety, kdy se rodila naše republika, by málokdo pomyslel na to, že za několik dekád budou jezdit auta bez řidičů, bude se lítat do kosmu, na Měsíc, řídicí funkce budou zastávat roboti, auta budou jezdit na vlastní pohon a dokonce bez řidičů. Svůj boom si vydobyly i zabezpečovací technika, ovládací jednotky velkých center i malých součástek, implantovaných do nemocných lidských organismů. Zdravotnictví je na vzestupu, spoustu času ušetří moderní technologie, kam spadají i autopiloti Loxone, kteří dovedou za lidi ovládat mnohé funkce v bytových jednotkách, rodinných domech i kancelářských komplexech. Takzvané inteligentní domy jsou s pomocí soustavy, jež je neviditelně rozmístěna v místnostech, na oknech i exteriéru, jsou z jednoho řídicího místa ovládány tak, aby šetřily energie, čas ušetřený manuální obsluhou mnoha domácích spotřebičů a zařízení, jakož i třeba zastínění, osvětlení a bezpečnostní soustavy.

Chytré domy dokážou uspořit až 50 tisíc úkonů ročně

Nastavení a regulace teploty v interiéru, zastínění oken, nastavení alarmu, otevírání garáže, automatické rozsvícení světel na zahradě při zaznamenání pohybu, to jsou běžné činnosti, které obvykle učiníme několikrát denně. Pokud nás žije v domácnosti více, pak se toto číslo násobí. Vynásobíme-li si denní aktivity, co se týče ručního ovládání tlačítek, spínačů atd., vyjde nám neskutečně vysoké číslo – až 50 tisíc úkonů ročně, které za nás zařízení ovládající chytré domy učiní samo. Ušetřený čas můžeme věnovat sobě, svým zálibám, práci, dětem, přátelům a nejbližším.

Inteligentní dům sice myslí za vás, lze jej ale ovládat na dálku

Zapomněli jste doma něco? Nechce se vám vracet třeba kvůli špatně nastavené teplotě uvnitř domu. Myslíte si, že přijedete později a není doma třeba topit tak brzy? Jednoduše můžete přenastavit inteligentní dům a jeho zařízení na dálku. S pomocí aplikace, již máte staženou do chytrého telefonu či jiného zařízení, si jednoduše přeprogramujete požadované záležitosti na dálku. Chytrý dům sice pracuje za vás, ale myslet musíte vy.

Napsat komentář