Hledáte zdroj teplé vody do sprchy? Průtokový ohřívač může být řešením

Na řadě míst nelze využít klasické přívody teplé vody a vyřešit například sprchování na chatách, chalupách, v dílnách nebo v rekreačních areálech se může jevit jako velký problém. Skvělým, a navíc ekonomickým řešením jsou průtokové ohřívače, které se postarají o dodávku vody na jedno i více odběrných míst.

Výhodou průtokových ohřívačů vody je především jejich nízkonákladový provoz, se kterým dokážete uspořit nejen vodu, ale také čas a energie. Při správném umístění a nastavení jsou velmi výhodným řešením ohřevu vody jak ve sprchách, tak kuchyňských koutech, dílnách, kancelářích i na dalších místech.

TIP: Širokou nabídku průtokových ohřívačů vody naleznete například u českého výrobce Wterm, kde vám pomohou s výběrem správného typu přesně podle vašich požadavků. Celou nabídku ohřívačů Wterm si můžete prohlédnout zde.

Využijte výhody průtokových ohřívačů

Ekonomičnost průtokových ohřívačů spočívá v tom, že nevytvářejí zásobu teplé vody, ale ohřívají ji až v okamžiku její spotřeby. Teplou vodu tak máte k dispozici okamžitě a neustále, aniž byste plýtvali energiemi na ohřev nebo abyste zbytečně museli odtáčet studenou vodu.

Na výběr máte ze dvou typů průtokových ohřívačů vody do sprchy

  • Tlakové průtokové ohřívače – pokud potřebujete zásobit teplou vodou nejen sprchu, ale také například vedle stojící umyvadlo, zvolte si tlakový průtokový ohřívač, který je určený k použití pro více odběrných míst. Jeho umístění by mělo být na větvi teplé užitkové vody, co nejblíže odběrným místům.
  • Beztlaké průtokové ohřívače – ve chvíli, kdy vám stačí zajistit teplou vodu jen pro jedno odběrné místo (sprchu, umyvadlo…), sáhněte po beztlakém průtokovém ohřívači. Cenové náklady na pořízení se zde pohybují velmi nízko, protože beztlaké průtokové ohřívače neobsahují součástky namáhané tlakem vody. K jejich provozu je ovšem nutná speciální vodovodní nebo sprchová baterie.

Vyberte správný výkon průtokového ohřívače

Při výběru vhodného průtokového ohřívače vody do sprchy myslete především na to, jak vysoký příkon ohřívače budete potřebovat. Ten závisí především na způsobu používání ohřívače.

  • Na mytí rukou nebo oplachování nádobí ve dřezu si vystačíte s výkonem 3,5–9 kW
  • Pro sprchování už budete potřebovat výkon 9–15 kW
  • Ve chvíli, kdy byste si chtěli napouštět vanu je nutné mít průtokový ohřívač s výkonem 15–24 kW

Předem si také zjistěte, jak jsou vaše jističe a spotřebiče připraveny na připojení ohřívače, aby nedošlo k přetížení elektrické sítě (Větší ohřívače obsahují spínací kontakt pro vyblokování větších spotřebičů v domácnosti, např. sporáku, po dobu odběru teplé vody z ohřívače.).

Vsaďte na radu odborníka

Pokud si nevíte rady s výběrem a neorientujete se na trhu s průtokovými ohřívači, oslovte prodejce, který vám poradí, jaký ohřívač bude nejvhodnější právě pro vaše potřeby. Trh nabízí pro každého něco.

Podívejte se na tři typy průtokových ohřívačů od českého výrobce Wterm, které mohou být zajímavým řešením ohřevu vody. Zakoupit je můžete ZDE.

Průtokové ohřívače Wterm EPJ

Malý průtokový ohřívač EPJ je ideální volbou pro ohřev vody u umyvadel. Vzhledem k jeho nižšímu příkonu (3,5 – 6,4 kW) není určený k ohřevu většího množství vody, protože zejména v zimních měsících, kdy může mít vstupní voda pouhé 4 °C nedokáže vodu dostatečně ohřát na příjemnou teplotu pro sprchování. Do sprchy je vhodnější využít ohřívače EPV nebo EPPV. Průtokové ohřívače EPJ jsou velmi kompaktní a umožňují zvolit si, zda chcete tlakovou nebo beztlakou variantu, horní nebo dolní umístění, pákovou, kohoutkovou, sprchovou nebo kombinovanou baterii.

Průtokové ohřívače Wterm EPV

O něco výkonnější hydraulicky ovládané průtokové ohřívače EPV jsou svým výkonem 9–24 kW schopny obsloužit jak umyvadla, tak sprchové kouty a připojit je můžete i na více odběrných míst. Ohřev vody si můžete nastavit ve dvou stupních intenzity. Ohřívač bude vodu ohřívat teprve ve chvíli, kdy otočíte kohoutkem, čímž dosáhnete výrazné úspory.

Průtokové ohřívače Wterm EPPV, EPPE

Vysoce výkonné elektronicky ovládané ohřívače EPPV, jejichž příkon činí 11–24 kW, jsou jako dělané pro sprchy a dokáží obstarat teplou vodu i pro vanu. Sami si můžete regulovat, jak vysokou teplotu vody budete potřebovat v rozmezí 30-60 °C. Nebudete tak ohřívat vodu na zbytečně vysoké teploty a ušetříte za ohřev.

Wterm – průtokový ohřívač vody EPPE

 

Obsluha a užití průtokového ohřívače EPPE

 

Přečtěte si také: Kdo šetří, má za tři! Víte, jak snížit náklady na ohřev vody?

Napsat komentář