Graffiti – umění, nebo problém?

Někdo jim říká umělci, jiní vandalové. Jde o lidi, většinou mládež, která se po nocích baví sprejováním, a tedy ničením fasád, prostředků městské hromadné dopravy, garáží, zastávek atp. Většinou tímto sprejováním vznikají různé obrazce zvané graffiti. Pod nimi se potom skrývají různé nápisy, iniciály či skrytá jména a hesla, někdy jde o pouhé čáry z nudy, v menšině si potom na tomto obrazci nechá autor záležet a vytvoří něco smysluplného, nad čím se člověk může pozastavit a říct si, že to je možná doopravdy umění. Takových graffiti je opravdu málo, většinou pouze na legálních stěnách přímo k tomu určených.

Jak svoji zeď proti graffiti uchránit?

Pokud žijete v místě, kde se často objevují graffiti na fasádách domů, máte oprávněný strach z toho, že se brzy objeví nežádaná sprejerská vizitka i na vašem domě. Pokud se tomu chcete ubránit, může vám pomoci antigraffiti nátěr.

Tyto nátěry jsou preventivní ochranou před poškozením sprejem a nejlepší je na fasádu aplikovat ve chvíli, kdy je zcela nově udělaná, zrekonstruovaná, nebo alespoň čerstvě vyčištěná. Jedině tak zajistíte ochranu, a to jak před sprejerskými zásahy, tak před špínou, protože nátěr odpuzuje vodu.

Nemusíte se přitom bát, že by fasáda pod tímto nátěrem měnila barvu či nemohla dýchat. Vše funguje tak, jako by tam žádný nátěr ani nebyl. A pokud se na vaší fasádě přeci jen objeví nepěkný nápis či znak vytvořený sprejem nebo fixou, je možné nechat si dodat odstraňovače přesně určené na váš typ nátěru. Díky aplikaci ochranného nátěru je následné čištění mnohem snadnější.

Čištění fasády od graffiti

Graffiti je nešvar, který přidělává mnoho starostí. Každoročně jsou evidovány nemalé škody na majetku soukromém i veřejném. Sprejery však nelze snadno polapit. Nemáte svůj majetek opatřen nátěrem ani kamerovým systémem? Zjistili jste, že je zničen sprejem nebo fixou? Potom se neváhejte obrátit na zkušené odborníky, kteří pachatele sice nepolapí, ale vědí, jak z fasády a jiných povrchů graffiti odstranit. Lze to zařídit v rámci tzv. Antigraffiti programu, který zajišťuje správu ohrožených objektů a monitoring, v rámci kterého je také zajištěna ochrana již dříve zmíněným nátěrem, případné odstranění i čištění fasády od graffiti. Toto odstranění je navíc možné do 12 hodin od nahlášení v rámci nonstop servisu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

články

Svět Ženy

Press-News.cz

Napsat komentář