Dekorační stěrky – inspirace pro zkrášlení vašeho interiéru

Chtěli byste si originálně a nevšedně zkrášlit stěny vašeho interiéru a hledáte inspiraci? Dekorační stěrky prokreslí váš interiér úplně v jiném stylu, než jste doposud byli zvyklí. Jestli vás už omrzely tapety a obyčejné kachličky – určitě vás tyto stěrky nadchnou.

Kde všude se dají použít

Dekorační stěrky se mohou aplikovat nejen v domácnostech, ale také v reprezentačních veřejných prostorách nebo společenských sálech. Vypadají totiž luxusně a honosně, proto mohou být použity všude tam, kde je zapotřebí dodat stěnám svěží a dekorativní vzhled. Dekorativní stěrka je materiál, který lze speciální štukatérskou metodou nanášet téměř na jakýkoliv podklad interiérových povrchů. Nejčastěji na stěny, stropy nebo podlahy. Dekorativní stěrky lze ovšem použít i na nábytkové stěny, policové systémy, kuchyňské linky, dveře, zárubně nebo vestavěné skříně.

Nejen krásné, ale i praktické

Dekorační stěrky jsou ale nejen vysoce dekorativní, zároveň totiž tvoří i tvrdý, bezespárový a stabilní povrch, který zaručuje mimořádnou odolnost a dlouhou životnost. Tento materiál může být na rozdíl od jiných materiálů použit i tam, kde je ohrožená statika, což například u betonu nebo mramoru není možné. Stěrky drží i na nerovném podkladu a dají se využít i na nejrůznější ozdobné prvky, jako jsou oblouky, výklenky nebo sloupy. Díky tomu, že jsou některé stěrky také voděodolné a paropropustné, mohou se aplikovat i do vlhkého prostředí – jakou jsou například koupelny, sauny, bazény nebo wellness centra. 

Moderní způsob, který si zamilujete

Jejich předností je, že kromě jejich nenáročnosti na údržbu a odolnosti má nepřeberné množství variací a efektů. Do materiálu je tak možno přidat například i perleť nebo jiné pigmenty. Nabízí se též možnost imitovat různé stavební materiály – jako je imitace betonu, kamenu, dřeva nebo kovu. Minimalistický a moderní design vám tak pomůže vytvořit betonová stěrka, která je vysoce odolná proti vodě a mýdlům. Nejčastěji se tak používá v koupelnách nebo sprchových koutech. 

Vytvořte si doma neobyčejný styl, který nikdy neomrzí.

Napsat komentář