Celulózová izolace vám v novostavbě vydrží navěky

Pokud se chystáte budovat nový dům, energeticky úsporný rodinný domek anebo si novostavbu hodláte koupit, měli byste zvýšenou pozornost věnovat i izolaci. Nejen dobře utěsněná okna, dveře, podkrovní okna, balkonové dveře i vstupy na terasu by měly mít dostatečné zaizolování. Celulózová izolace je ideálním řešením pro odhlučnění a zaizolování budovy nejen na běžných plochách, ale i v těžce přístupných místech – v podkroví, podhledech a výklencích.

Co je to celulózová izolace?

Tepelně akustická izolace byla vyrobena na bázi celulózových vláken a do podvědomí stavařů i spotřebitelů se dostala pod názvem Climatizer Plus. Historie využití celulózové izolace sahá do sedmdesátých let minulého století, kdy se začala používat na severoamerickém kontinentu. Přírodní materie je při výrobě upravována tak, aby splňovala všechny nároky kladené na tepelné izolace. Celulózová izolace je odolná vůči ohni, plísním, hlodavcům a hmyzu. Tepelně akustickou celulózovou izolaci je možné aplikovat u novostaveb a rekonstruovaných staveb. Hodí se na rodinné domy, paneláky, školy, historické stavby, hospodářské objekty, výrobní, průmyslové a skladové haly. Pokud to jen jde, izolace se vkládá do vodorovných, šikmých i svislých konstrukcí. Při rekonstrukcích většinou není nutná složitá demontáž konstrukce.

Dalším materiálem, jenž se s úspěchem využívá pro dokonalou izolaci, je minerální izolace. Materiál Climastone se vyrábí z minerální vlny metodou rozvláknění taveniny ze směsi hornin a jiných přísad, jež obsahují další příměsi. Vlákna získaná tímto způsobem se zpracovávají do granulátu, jehož vlákna jsou po celém povrchu hydrofobizována. Odtud tedy plyne název minerální izolace. Tato izolace se označuje také jako foukaná, neboť se aplikuje foukáním.

Napsat komentář