Bydlení ve vlastním či podnájmu je dosažitelným snem každého z nás

Hypotéky jsou jednou z variant, jak dosáhnout bydlení ve vlastním. Další možností je dědické řízení. Kdo nemá to štěstí, nemusí si zoufat. I startovací, studentské byty a podnájmy lze sehnat v odpovídající kvalitě, velikosti a na pěkném místě. V každém případě je stále opakovanou pravdou, že kvalita bydlení se podepisuje na duševní a fyzické pohodě každého z nás. Interiér zařízený dle vkusu a možností nájemníků tvoří z bytu či domu jak vizitku o jeho majitelích, tak i nastoluje náladu jeho obyvatel i případných návštěv. Inspirace pro skvělé bydlení se dají nalézt u známých, na veletrzích, v časopisech i na internetu.

Byt by měl být zařízen účelně, vkusně a útulně

Není potřeba přeplácat byt nevkusnými „lapači prachu“, háčkovanými dečkami po prababičce, výstavkou sošek, porcelánu a nečtenými knihami. Stačí se nebát barev, zajímavého ladění nábytku, koberců, doplňků a praktických předmětů domácí spotřeby. Někdo si libuje v luxusu, jinému do bytu nesmí přehršle elektroniky, jiní se bojí plastu, libují si ve dřevě… Staromilci se neradi zbavují originálních uměleckých děl, moderně smýšlející lidé si vystačí s pestrými tapetovými fotografiemi či zajímavými reprodukcemi.

Dům je spolehlivým útočištěm, hradbou před vetřelci a hlídačem soukromí

Ne nadarmo se říká: můj dům, můj hrad. Poklidná pevnost chránící majitele či podnájemníky před nezvanými hosty, ale naopak vítající návštěvy, kamarády, sousedy. Útočiště plné smíchu, radosti a pohody je zvenčí obklopeno udržovanou zahradou s květinami, bylinami, okrasnými nebo ovocnými stromy. Péče o dům nekončí zametením si před vlastním prahem. Zanedbaná zahrada netěší ani oko, ani jiné smysly. Věnujte se proto péči o záhony stejně, jako si dovedete zkrášlovat svůj interiér.  

Napsat komentář