Anhydritová podlaha svépomocí ano, ale…

Pokud patříte ke zdatným kutilům, potom máte jedinečnou možnost se realizovat a zhotovit si anhydritovou podlahu  svépomoci. Určitě to zvládnete. Měli byste však vědět, že vlastní realizaci anhydritové lité podlahy předchází příprava, která je neméně důležitá, jako samotná realizace této podlahy. Pokud tento krok, tedy řádně připravit podklad pod anhydrit, zvládnete, máte prakticky vyhráno. Na druhé straně může hrozit to, že anhydridová podlaha bude křivá, že nestihnete materiál zpracovat v době jeho zpracovatelnosti, že neodhadnete správnou konzistenci materiálu a podobně. V tom případě rozhodně neušetříte. A věřte, že následná sanace anhydridové lité podlahy není zrovna nejlevnější záležitostí. Mnohdy může převýšit cenu (anhydritové podlahy ceník) samotné podlahy. Naše doporučení tedy zní: pečlivě zvažte, zda se opravdu chcete pustit do podlahy z anhydridu svépomocí.

Anhydritová podlaha vede

Pokud ještě stále váháte, zda se rozhodnout pro anhydritovou podlahu, nebo raději zvolit podlahu cementovou litou podlahu, potom je dobré se zamyslet také nad vysycháním lité betonové podlahy. Pokud jde o podlahové topení, anhydritová podlaha umožní jeho spuštění již po 7 dnech, naproti tomu podlaha cementová nejdříve po 21 dnech. Po sedmi dnech vysoušení je možno anhydridovou podlahu začít intenzivně vysoušet (prostřednictvím fukarů a odvlhčovačů); zatímco u cementových podlah se intenzivní vysoušení nedoporučuje vůbec. Záleží tedy pouze na vás, zda upřednostníte anhydritovou podlahu nebo dáte přednost cementové lité podlaze (lité podlahy ceník).

Anhydritová podlaha je jednička

Vzhledem k tomu, že anhydritová podlaha má mnohem vyšší tepelnou vodivost než běžná betonová cementová, je právě anhydridová podlaha tou nejlepší volbou pro podlahové topení. Mezi hlavní výhody patří menší konstrukční výška anhydritové podlahy, což znamená jeden až pět centimetrů tepelné izolace navíc. Také reakce anhydritové podlahy na změnu teploty je třikrát až pětkrát rychlejší než u podlahy cementové.