Afriso- tradiční německý výrobce regulační techniky

Afriso- tradiční německý výrobce regulační techniky

Společnost Afriso vznikla v Německu a dnes již má svou pobočku také v ČR. Je to výrobce různé měřicí a regulační techniky, a například i automatických směšovacích ventilů, servopohonů, ale také dalších produktů, které se mohou podílet na chytřejší domácnosti. Uveďme si zde pár příkladů a pojmů, které možná neznáte a které jsou s touto firmou nedílně spojeny.

Ekvitermní regulace

Nejprve název, který asi dokáže vysvětlit jen málokdo, tedy ekvitermní regulaci. Jedná se o regulaci teploty vody na topení, která reaguje na teplotu venkovního prostředí a také na nároky uživatele. Ekvitermní regulace je možná i na větší vzdálenost, postačí vám počítač nebo mobil, s nimiž je možné takový proces naprogramovat.

Trojcestný ventil

Trojcestný ventil je vychytávkou, sloužící pro rozvod médií různých teplot do požadovaných oblastí. Používá se například u solárních soustav, ale samozřejmě také u kotlů na pevná paliva. Trojcestné ventily disponují ovládacím kolečkem, se kterým snadno nastavíte směšovací poměry u topných médií.

Servopohon

Funkcí servopohonů je regulace teploty a využívají se u směšovacích ventilů. Elektrický servopohon může disponovat různými parametry a je vybaven indikační diodou, ukazující směr otáčení. Pro prodloužení životnosti jsou servopohony opatřeny speciálním ochranným integrovaným systémem.

Termostatický směšovací ventil

Termostatický směšovací ventil se stará o mísení teplé a studené vody a dokáže vás ochránit proti opaření. Používá se jako součást vytápění, ale také chrání různé tepelné spotřebiče.

Digiální manometr

Digitální manometr je v podstatě opakem manuálního či mechanického manometru a slouží k měření hodnot tlaku u pneumatiky a hydrauliky. V domácnostech se používají digitální manometry často k měření tahu komínu plynového kotle či kotle na tuhá paliva.

Enocean

Enocean je skutečnou revolucí mezi bezdrátovými systémy. Pro provoz je zde třeba jen velmi málo energie, navíc je celý systém vysoce spolehlivý.

Mechanický hladinoměr

Velice praktickou pomůckou v domácnosti i komerčním objektu je mechanický manometr. Hlídá hladinu různých kapalin a jeho obsluhu zvládne naprosto každý.

Napsat komentář