5 tipů na designová křesla, ze kterých se vám nebude chtít vstávat

Křeslo je oblíbeným nábytkem v našich obývácích, ložnicích i dětských pokojích. Může být doplňkem sedačky nebo ho můžete vystavit jako solitér. Jedno mají ale všechna křesla společné – měla by být pohodlná a na první pohled by vás měla lákat k posezení. Poradíme vám, jak vybírat křesla a ukážeme vám 5 designových křesel, do kterých se zamilujete.

Materiál vybírejte podle toho, kdo bude křeslo využívat

Kdo obývá vaši domácnost? To by měla být první otázka, nad kterou se zamyslíte předtím, než se vrhnete na nákup designového křesla. Pokud jsou v domácnosti jen dospělé osoby, které mají smysl pro čistotu, není třeba se ve výběru materiálů omezovat. Můžete s chutí experimentovat s kůží, koženkou i různými textiliemi.

Pokud máte v rodině děti nebo ještě lépe domácí mazlíčky, volte křeslo s potahem, který se dá sundat a vyprat nebo vsaďte na křeslo dřevěné, kovové či plastové, které doplníte například o měkké polštářky.

Konstrukce jde ruku v ruce s designem

Designéři si u křesel opravdu dávají záležet, aby nabídli rozmanité tvary a linie, které poskytnou dostatečný výběr široké škále zájemců. Můžete mít klasická křesla se čtyřmi nohami, křesla houpací, křesla stojící celou plochou přímo na zemi nebo dokonce i křesla závěsná.

Podle potřeby si můžete vybrat křesla se zádovou opěrkou sahající pod lopatky nebo vyšší. Křeslo, které je bez opěrek pod ruce můžete lehce zastrčit ke stolu, to s opěrkami vám zase poskytne maximální pohodlí.

Polstrované křeslo je samozřejmě měkčí a pohodlnější, ale o to náročnější na údržbu. Můžete v něm ale strávit celý den bez toho, abyste si otlačili pozadí. Naopak křeslo bez polstrování vám nenabídne takový požitek ze sezení a určitě na něm nebudete trávit dlouhé hodiny, ale z čistě praktického hlediska je v podstatě bezúdržbové.

Designové křeslo na mnoho způsobů

Křeslo nemusí sloužit jen jako alternativa k sedačce. Můžete ho využít k vytvoření příjemného relaxačního koutku, kam si zalezete s knihou a šálkem čaje. Nebo použijte výrazné extravagantní designové křeslo jako dominantní prvek domácnosti. Křeslo bude i pěkným doplňkem u toaletního stolku nebo u botníku v předsíni. Rovněž terasa a zahrada bude o krůček příjemnější s pěkným zahradním designovým křeslem. A vaše dospívající mládež určitě ocení, pokud bude mít v pokojíčku křeslo, do kterého se svalí a bude mít od všeho klid.

Mohlo by vás zajímat: Designové sedačky: Podle čeho vybírat a jaké modely dneska frčí?

Tipy na křesla, se kterými si posezení doslova užijete

Jak už bylo řečeno, křeslo slouží především k sezení, a proto by mělo být hlavně pohodlné. Podívejte se na naše tipy na designová křesla, ve kterých se nejen skvěle sedí, ale která jsou i zajímavou vychytávkou do bytu.

  • Křeslo N101 od značky Ethnicraft přímo vyzývá k tomu, abyste zapadli do jeho náruče. Měkké čalounění uvítáte při posezeních s knihou i ve chvílích, kdy chcete v klidu sledovat pořad v televizi.
  • Pozvali jste návštěvu? Usaďte ji do krásně tvarovaného křesla Fiorenza od výrobce Arflex. Bude se v něm moci příjemně opřít a věnovat se konverzaci s vámi. Výběr barvy potahu křesel Fiorenza vám dává možnost popustit uzdu fantazie. Co třeba krutě rudý nebo panensky bílý? Nebo raději dáte přednost béžové klasice?
  • Že to není křeslo? Ale jděte. Seříznutá koule s vnitřním polstrováním je přímo božské hnízdečko, ve kterém najdete svůj kousek soukromí. Designové křeslo Ball Chair, které navrhl designér Eero AArnio vás dokonale oddělí od okolního dění a nabídne tichý koutek pro vaše snění.
  • Venkovní terase bude zaručeně slušet netypické křeslo Pigalle Easy Armchair spojené se značkou Kenneth Cobonpue. Jeho prodyšnou konstrukci oceníte zejména v létě. Volit můžete variantu pro exteriér i interiér.
  • Houpací křeslo v trochu modernějším pojetí? Můžete ho mít – designové houpací křeslo Eero od výrobce spHaus vás bude bavit. Nejen, že je dokonale výstřední, ale navíc se na něm pořádně rozvalíte. Vejdou se na něj i polštářky všech rozměrů.

Kam pro designová křesla?

Nemusíte prohledávat internet. Úplně postačí, když zavítáte na e-shop obchodu s designovým nábytkem a doplňky Designpropaganda. Najdete zde všechna zmiňovaná křesla i mnoho dalších. Nebo zajděte do pražského showroomu, kde si budete moci vystavená křesla i vyzkoušet a prodejci vám zkušeně poradí s 

Napsat komentář