Domů Bydlení 5 tipů, jak si zútulnit obývací pokoj

5 tipů, jak si zútulnit obývací pokoj

Autor: bydleni
0 Komentář

Obývací pokoj je místem, kde odpočíváme, kde se schází celá naše rodina, kam zveme své přátele. Mělo by to tedy být místo, které vyzařuje klid a pohodu. Na co se můžeme zaměřit při vybavování obývacího pokoje, aby pro nás byl útulný a příjemný? Může to být nábytek, ale také kvalitní dekorace a doplňky. Nechte se inspirovat těmito tipy.

1. Obývací stěna

Obývací stěna tvoří nedílnou součást každého obývacího pokoje. Při jejím výběru je nutno brát v potaz nejen velikost místnosti, ale i celkový styl bydlení. Pokud je náš obývací pokoj menších rozměrů, měli bychom volit také obývací stěnu malou. Jednotlivé kousky by neměly sahat až ke stropu, jinak místnost ještě více zmenší. Optické zvětšení prostoru nabízí kousky, které jsou vzdušné a vyrobené v moderním designu a z moderních materiálů. Do klasického stylu bydlení, stylu rustikálního nebo venkovského se hodí obývací stěna vyrobená ze dřeva. V moderním stylu hraje prim sklo a kov. Široký výběr nabízí e-shop nabytek-forliving.cz.

2. Poličky na zeď

Poličky na zeď mohou nahradit obývací stěnu nebo ji dokonale doplní. Použít je můžeme pro umístění dekorací, lampičky, ale klidně poslouží i jako náhrada knihovny. Chceme-li si do obývacího pokoje pořídit poličku na zeď, měla by být vyrobena ve stejném stylu i barevném odstínu, jako ostatní kousky nábytku.

3. Dekorace

Také vhodně vybrané dekorace vytvoří v místnosti příjemnou atmosféru. Skvělým pomocníkem pro malé místnosti je zrcadlo. Pokud jej umístíme vhodným způsobem, může nám místnost opticky zvětšit a prosvětlit. Některé designové kousky se dokonce mohou stát solitérem místnosti.

4. Osvětlení

I osvětlení obývacího pokoje hraje důležitou roli. Kromě centrálního světla se do obývacího pokoje hodí i lampa stojací. Je snadno přenosná a my ji můžeme umístit tam, kam zrovna budeme potřebovat. Může to být vedle gauče nebo vedle našeho oblíbeného křesla. Na stěnu či polici pak postavíme lampičku menší. Designovou záležitostí jsou LED pásky umístění na stěně za televizí nebo přímo v obývací stěně.

5. Záclony a závěsy

Textilní dekorace jsou velmi oblíbeným způsobem doplnění interiéru. Záclony má doma na okně většina z nás. Závěsy už málokdo, většinou je nahrazují žaluzie. Závěsy jsou vhodnou volbou třeba do interiéru venkovského.

Další články autora