4 TIPY jak vybrat tu nejkrásnější samolepku na zeď?

Jak si domů vybrat tu nejhezčí samolepicí dekoraci, která udělá radost nejenom vám, ale i vašim návštěvám? Jak vybrat vhodný motiv například do ložnice, či obývacího pokoje, aby přesně sedl do vašeho vkusu? Dnes máme pro vás 4 tipy, jak najít ideální samolepku na zeď.

Návod má 4 části:

  • umístění,
  • velikost
  • styl/motiv,
  • barva.

Obligátní otázka: kam s ní?

Začneme umístěním – od něj se bude odvíjet vše další. Chcete motiv na chodbu? Do koupelny? Do dětského pokojíčku? Nebo na zeď do obývacího pokoje? U každé místnosti se bude lišit jak barva, tak vhodné motivy a samozřejmě velikost.

Například do obýváku se hodí klidnější motivy, spíše usedlejší, nijak výrazné, protože by vás neměly rušit například při sledování televize, nebo párty s přáteli. Měla by decentně podkreslovat příjemnou atmosféru místnosti – takže sem se škorpóni, další potenciálně nebezpečná havěť nehodí.

Na velikosti vždy záleží

Od umístění se odvíjí samozřejmě i velikost, protože při výběru motivu musíte samozřejmě vědět, jaký prostor máte k dispozici. 1 dostatečně velkou plochu nad gaučem v obývacím pokoji? Maličká místa po celém pokoje, kam se budou hodit spíše drobnější samolepky (třeba z jedné sady motivů, případně tematicky spřízněné)? Běžně se prodávají nálepky o velikostech 50×100 cm až 120×250 xm a to už je solidní rozptyl. S tím tedy musíte počítat při výběru velikosti.

Jak na motiv?

Paradoxně až třetím krokem ve výběru je samotný motiv. Bude to krásná květina vhodná do pokoje dívky, kuchyně, případně do klidnějšího obýváku, nebo hokejista? Žirafa? Závodní auto? Egyptské pyramidy? Z výběru (například na samolepky-na-zed.krasnesamolepky.cz) z více jak 1 300 motivů si vybere snad každý.

Začněte od hlavních kategorií (hudba, zvířata, rostliny, domov, lidé…) a jděte hlouběji v navigaci a hledejte konkrétní tématiky – případně zkuste vyhledávací pole a najděte dle klíčových slov svůj vysněný motiv.

Barva sem, barva tam…

Nakonec tu máme barvu nalepovacího motivu. Tu vybírejte dle okolí samolepky, aby byla dostatečně konstrastní a dle toho, aby ladila s interiérem. Pokud budete mít nábytek, koberec a další bytové dekorace v hnědé barvě, nemá smysl sem cpát fialovou či žlutou samolepku. Volte spíše tmavší odstíny, které mají na bílé stěně (ta u Čechů převládá) lepší viditelnost. Nechte samolepky vyniknout, ale nesnažte se na ně upozorňovat křiklavými barvičkami…

Jak se vám líbil náš dnešní článek o výběru pěkného samolepicího motivu? Pomohl vám? Jak byste vy postupovali při výběru? Napište nám své zkušenosti:)

Napsat komentář