4 hlavní důvody, proč by ani v české domácnosti neměla chybět klimatizace

Sousedi ji mají, jen vy se pořízení klimatizace úspěšně bráníte. Vždyť byla v minulosti k vidění spíše ve filmech situovaných do zemí subtropického a tropického pásu. A naživo během dovolených v přímořských destinacích. Jenomže to bylo v době, kdy se ceny klimatizačních jednotek pohybovaly na jiné úrovni. Dnes jsou špičková zařízení mnohem dostupnější a není jediný důvod, proč si „klimu“ nepořídit domů. Naopak jsme našli 4 důvody jasně hovořících v její prospěch.

1. Jednoduchá regulace teploty

Vzpomeňte si na každoroční vlnu tropů. Hned vám bude jasnější, proč jsou klimatizace v českých domácnostech jako doma. Bez ohledu na typ přístroje je nastavení požadované teploty otázkou několika vteřin. Nová zařízení vyšší třídy pak samozřejmě zvládají komunikaci přes aplikaci v mobilním telefonu.

2. Snížení vlhkosti vzduchu

Odborníci na klimatizace do domu Hradec Králové z Recu-Clim doporučují pořízení jednotky zákazníkům, kteří hledají způsob, jak snížit úroveň vlhkosti v interiéru a zamezit tak tvorbě plísní.

3. Mnohem čistší vzduch

Primární funkcí klimatizační jednotky je regulace teploty v místnosti, pro spoustu lidí je ale stejně důležitou funkcí filtrování nečistot ze vzduchu. Dražší klimatizace si poradí s plísněmi, prachem, pyly, viry, kouřem i zvířecími chlupy. Pobyt v takto klimatizované místnosti je mnohem příjemnější a zdravější.

4. Přijatelná cena a ekonomický provoz

Pořízení kvalitní klimatizační jednotky vás nepřivede na mizinu. Z dlouhodobého hlediska se vám investice vrátí v podobě úspory za vytápění (klimu lze využívat jako poměrně levný doplňkový zdroj) i zvýšení životnosti nábytku a jiného zařízení citlivého na vlhkost. Provozní náklady závisí na konkrétním modelu – k dostání jsou i velmi úsporná zařízení z třídy A+ a vyšších. Přesvědčili jsme vás? Případné dotazy směřujte na profesionály: specialisté na klimatizace a rekuperace do domu Hradec Králové z Recu-clim vám rádi prozradí vše, co byste o zařízení měli vědět, ne

Napsat komentář