4 designové tipy, jak udělat bydlení mnohem útulnější

Současně trendy v bydlení přejí maximalismu, výrazným barvám a elegantním liniím. Bytoví designéři kladou důraz na praktickou stránku a zároveň zvyšují laťku celkového komfortu. Ale jaké konkrétní kroky váš domov zútulní a navodí v něm ještě o něco příjemnější atmosféru? Inspirujete-li se následujícími tipy, rozhodně neuděláte chybu.

1. Teplé kovy

Začněme pro české domácnosti poněkud netradičním, ale o to efektivnějším prvkem. Interiér, který působí příliš chladně, můžete takřka okamžitě opticky zahřát pomocí dekorací z bronzu, mědi či kovu v barvě růžového zlata. Příklady z praxe: poblíž kuchyňské linky pověste kovové nádobí, na komodu v ložnici pokoji rozmístěte několik menších sošek a zeď za sedací soupravou vyšperkujte kovovými nástěnnými hodinami.

2. Stylové tapety

Tapetování zažívá znovuzrození. Vhodně zvolené tapety okamžitě promění nudnou zeď k nepoznání a vytvoří prostor přitahující pozornost jako magnet. Stačí jen zvolit příhodný motiv a správnou barevnou kombinaci.

3. Bytové textilie

Jak umocnit celkový dojem téměř dokonalé místnosti? Vsaďte na bytové textilie v podobě polštářků z jemných tkanin nebo tkaného přehozu s texturou, která prostoru dodá na hloubce. A stejně tak mohou interiéru prospět záclony nebo závěsy. Přítomnost bytového textilu neprávem podceňujeme, přitom nám umožňuje perfektní proměnu místnosti s minimálními náklady.

4. Teplé světlo

Z LED osvětlení se stal standard a máme ho doma téměř všichni. Většinou však volíme žárovky vyzařující tzv. denní bílé světlo, protože chceme nastolit podmínky, které mají nejblíže přirozenému světlu. Světelné zdroje však mají i jiné barvy a v souvislosti s relaxací je mnohem lepší volbou teplé bílé světlo. Skvělý kompromis představuje stmívatelné osvětlení, jehož intenzitu si nastavíte dle aktuální potřeby či nálady. Když v místnosti jemně prosvětlíte zapomenuté kouty, okolí krbu nebo níže položené části stropu, dosáhnete netušeného výsledku.

Napsat komentář